Hogyan tanulhatsz a Fecskefészek Otthonomnál?

Az oktatáson résztvevő tanulók kalákában, egymást segítve, szakmai felügyelettel készítik el az időtálló nádtetőt.

A tudás él és lüktet, forr és ellazul

– az ismeretek átadásának is a folyton-változáshoz célszerű idomodnia!

Éppen ezért sokféle módon tanulhatsz az FFO iskolájában. Képzéseinket ezért időben hol tömbösítve, hol széthúzva, hogy egy másik évszak mutasson rá az igazság arcaira. Néha egy szakmai szempontból izgalmas helyen oktatunk, néha a tanulságok levonhatóságáért a résztvevőkkel utazgatva. Legtöbbször magyarul, de igény esetén angol vagy német nyelven is oktatunk.

Közös bennük, hogy egyik után sem “engedjük el a kezed”: közös célként, közös “tett-gyermekként” kezeljük a projektedet, és ha bármikor elakadsz, segítünk! Kifejezetten kérjük és szeretjük, ha visszajelzéseket kapunk arról, mi született a kezetek alatt. Felelősséget érzünk az iránt, hogy tájba-illő vágyad rendületlenül megvalósuljon.

Válogass oktatásaink közül!

Jómagam, vagy igény esetén szakértő csapatommal kiegészülve állunk rendelkezésre helyszíni tanácsadás adására vályogháznál.

Személyes képzések

Az FFO bázisán vagy más helyszíneken. Minden évben igyekszünk izgalmas témákkal foglalkozni. Igény esetén szívesen dolgozunk ki kívánságnak megfelelő képzést is a fix témáink mellett.

Bővebben olvashatsz formabontó módszereinkről itt: Mi történik egy képzésen?

Itt tudod megnézni, mik a soron következő képzéseink:

Akkreditált képzésemmel képessé válsz a vályogház szakszerű állapotfelmérésére, hibáinak szakszerű orvoslására.

Online képzések

-konzultációs lehetőséggel, és személyes “vizsgával”. (hamarosan!)

Készítjük az otthonteremtés alapozását szolgáló internetes oktatóanyagainkat: vályog- és famunkák, állattartó épületek, épületdiagnosztika, terepszemle, ilyesmik. Az oktatóanyagok reméljük hamarosan elkészülnek.
Aki hírlevélre feliratkozott, az biztosan elsők között értesül róla!

A Szerves háztan című könyvemben szedtem össze mindazt a tudást, amivel megalapozhatod ökotudatos építő-karrieredet.

Könyv

A Vályog tudástár egy sorozat első része. A Szerves háztanban szedtem össze mindazt a tudást, amivel megalapozhatod jövendőbeli építő-karrieredet, ha természetes anyagokban “utazol”. A folytatást írom! 😉

Fontosnak tartjuk, hogy sok emberhez eljusson, amit képviselünk. Igyekszünk minél több vályogos kiállításon jelen lenni.

Előadások, riportok, interjúk

Szívesen teszek eleget felkéréseknek.

Ha szeretnéd rendezvényedre, fesztiválodra az FFO-t előadóként meghívni, a Kapcsolatban tudsz jelentkezni.

Felújítjuk régmúlt idők épületeit, és olyan otthonteremtő eljárásokkal ismerkedünk, amihez az alapanyagot a környezet adja.

Személyre szabott csoportos oktatás

Szoktunk olyan képzés jellegű foglalkozásokat is tartani, ahol egy társaság megadja a témát, és abban mutatunk irányt. Mondok egy példát: gyümölcsöt szeretne egy közösség aszalni; ebben segítünk kitalálni a terület leghatékonyabb művelési módját, felkutatjuk, milyen tájfajtákat lenne érdemes begyűjteni, megtanítunk oltani vagy szemzeni, amivel az ősi fákról kisfát nevelhettek, ezeket felnevelni, vegyszermentesen kezelni és tartósítani, és a helyi tüzelőanyagoknak és az “üzemméretnek” leginkább megfelelő aszalókemencét megépíteni.

Helyszíni szemle során alaposan megvizsgáljuk, hogy a vizesedő lábazat mitől alakult ki. A falszárítás kivitelezhető-e.

Egyéni konzultációk

Ha úgy érzed, a személyes együtt-dolgozás hozná a legjobb eredményt, keress meg bátran! Jómagam, igény és szükség esetén szakértő csapatommal állunk rendelkezésre helyszíni tanácsadások keretében, vagy online / telefonos megbeszélések formájában. “Távgyógyításban” csak általánosságban tudunk foglalkozni egy témával, például “Hogyan találhatom meg álmaim lakóhelyét?” vagy “Hogyan alkudjak le nagyobb összeget a vételárból?”. A helyszíni szemle bizonyos kérdések elbírálásában elkerülhetetlen, ilyen például a “Hogyan javítsam ezt a repedést?”

Mi történik egy képzésünkön?

Szeretnéd megtudni, mitől különleges tanítási módszerünk, hogy hogyan érjük el kéttucat ember összehangolt és minden szempontból magas minőséget képviselő munkáját?

Szeretnél első kézből értesülni az FFO eseményeiről, híreiről, újdonságairól? Szeretnél részt venni a regisztrált tagoknak tartott online Sármíves fogadóórán?

A Hírlevél a hivatalos közlési csatornánk. Havonta 1-2 alkalommal, röviden-tömören tudósítjuk elkötelezett követőinket a “hivatalos közzététel” előtt, így biztosan nem maradnak le semmiről sem!

Fecskefészek Otthonom Egyesület kapcsolati logója. Boltívesen kiírt név és díszes betűvel a szlogen: teremts otthont a környezetedből!

Gyakran ismételt kérdések

Milyen váltóruhát vigyek magammal egy képzésre? Milyen öltözékben, lábbeliben menjek?

A számodra legkényelmesebb játszósruhádat vedd fel. Legyen nálad váltóruha, hiszen a munka amit végzünk, sárral, porral jár és a ruhádon a nap végére látszani fog a munka. Hozz egy erősebb munkaruhát is, bizonyos munkáknál szukseg lehet rá. Kesztyűt és csizmát hozhatsz, bár a saras munkákhoz nem fogod tudni használni, de máshoz jól jöhet.

Vihetem-e magammal a gyermekemet és kutyámat a képzésre?

Ezt egyedileg bíráljuk el. Ha úgy érzed, hogy a gyermeked és a kutyusod elég fegyelmezett, hogy ne zavarja az okítás menetét, akkor hozd csak el. De számolj azzal, hogyha mégis zavaró tényezővé válnak, akkor az hazaküldéssel járhat.

Kell-e vinnem ételt, italt magamnak a képzésre?

Célszerű saját evőeszközöket hoznod az étkezésekhez. Hozhatsz saját nasikat is, akár nekünk is…. 🙂 Napi háromszor együtt fogunk étkezni. Ezt mi biztosítjuk. A közös étkezések fontos kapcsolódási pontjai a kis közösségnek. Ha speciális étkezési szokásaid vannak, vagy valamire érzékeny vagy, akkor azt fontos előre jelenzned. Erre szolgál egy kérdőív is, amit a képzésre jelentkezéskor ki kell töltened majd.

Szükséges-e előképzettség a kurzusokhoz?

Nem kell semmilyen végzettséggel rendelkezned. Nagyon mélyen az alapoktól indítjuk a tanulást. A józan paraszti ész elvét alkalmazzuk. A hely-es szemlélet és az egyszerű megoldások mentén haladunk majd. Mindenki saját tempója szerint haladunk az egyes tanulókkal és senki sem csinál olyat, amit még nem ért.

A képzés végén kapunk valamilyen igazolást az elvégzéséről?

A képzés végén államilag elismert, egyedi azonosítóval ellátott tanúsítványt állítunk ki minden résztvevőnek. Magyarországon nincs ilyen bejegyzett szakma, ezért ez nem egy szakképesítő bizonyítvány. (A bejegyzett szakma létrehozását tervezzük…) Továbbá a kiérdemelt kétnyelvű tanúsítvány (magyar/angol vagy magyar/német) feljogosít, hogy belépj egy zárt és minősített Sármíves Iskola FB csoportba, ahol komoly előszűrésként további hasznos információkhoz juthatsz és jól leinformálható kapcsolatokat építhetsz…

Miért kötelező a részvételhez a motivációs levél?

Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy minden egyes résztvevő speciális igényéhez igazodjunk az oktatásukban, ezért is vagyunk kíváncsiak, mi az az ok, ami miatt hozzánk érkezel.
Legtöbbször nagyobb az érdeklődés, mint amit mi az oktatásainkkal ki tudnánk szolgálni. Számunkra nagyon fontos, hogy a résztvevők magasan motiváltak legyenek.